MONTESSORI DLA PRZEDSZKOLAKÓW. PRAWA - LEWA.Sprawdzona metoda Montessori w rozwijaniu kompetencji umysłowych dla przedszkolaków. Wielowymiarowa praca nad kompetencjami prawej i lewej półkuli.Oto kompleksowy program stymulujący rozwój dziecka wieku przedszkolnym. Wykorzystując najlepszy na to moment, możemy zadbać o to, by nasze dziecko przygotować na przyszłe sukcesy. Matematyk, humanista czy artysta. To się okaże. Lewa półkula czy prawa? Jedna i druga. Dzieci wezmą udział w niezwykłej detektywistycznej przygodzie, podczas której będą odkrywać kolejne cyfry szyfru i tekst tajnej wiadomości, która jest tajemnicą. To wszystko pozwoli im na odkrycie skarbu.


Lewa. Kluczem jest umożliwienie dzieciom utrwalenia nowego materiału poprzez przeniesienie nowych umiejętności do codziennych czynności i otaczającego nas świata. Tak więc eksperymenty naukowe, badania, gotowanie, mierzenie, ważenie. Matematyka jest wszędzie, we wszystkim, co nas otacza. Poprzez gry strategiczne, ćwiczenia koncentracji, labirynty i krzyżówki dziecko rozwija szybkość myślenia, analizę, zdobywa wiedzę i uczy się szukać powiązań logicznych.


Prawa. Czytanie, wyobraźnia i tworzenie. To podstawa. Dzieci uczące się czytania metodą Montessori, tworzą swoje książeczki, uczą się liter i wyrazów, a utrwalają je multisensorycznie - oczyma, uszami, ciałem, zabawami plastycznymi i tańcem. Pobudzają swoją wyobraźnię, nadając własne formy znaczeniom i własnym odczuciom. Podczas ćwiczeń rozwijają motorykę i grafomotorykę. Bezcenną korzyścią jest tu też rozwój kompetencji społecznych poprzez uczenie się współdziałania w grupie i ekspresji siebie w grupie.Program dla dzieci przedszkolnych od 3 do 5 lat. Obejmuje 28 spotkań, każde trwa 1,5 godz.


Dla chętnych rodziców – bezpłatne konsultacje z psychologiem lub pedagogiem.Powrót