MÓWIMY DO MAM: "Teraz twój maluch zrobi to sam".Program edukacyjny uczący dzieci samodzielności i stymulujący harmonijny rozwój umysłu oparty o metodę Montessori i autorskie programy „Wyspy Zmian” dla dzieci od 2 do 3 lat. Przygotowanie do przedszkola.

Szybko się uczę i mam pomysły na wszystkie zmysły


Zajęcia obejmują wszystkie etapy pobytu dziecka w przedszkolu. Powitanie i omówienie tematu dnia, zabawy, piosenki, prace plastyczne związane z tym tematem. Przygotowanie do posiłku, wspólne zjedzenie drugiego śniadania, krótki odpoczynek po posiłku z bajkoczytaniem oraz zabawa wolna z rówieśnikami. W nauce i stymulacji pracujemy z materiałami Montessori, które inspirują dzieci do odkrywania świata. Dzięki temu dzieci rozwijają koordynację, spostrzegawczość i małą i dużą motorykę. Pobudzają wszystkie zmysły. Wszechstronnie i harmonijnie się rozwijają. Dzieci są wprowadzane w świat matematyki, czytania, pisania i przyrody. Warsztaty dla dzieci są oparte na autorskich programach czytania i nauki matematyki „Wyspy Zmian”.


Jestem samodzielny


Samodzielność w przedszkolu jest ważna dla dziecka. Wykonywanie każdej najdrobniejszej, dla nas często banalnej, „dorosłej” czynności, sprawia dziecku wielką radość nauce niezależności. Dorośli często wyręczają dzieci w czynnościach, które dzieci uwielbiają robić same. Okazuje się, że maluchy przepadają za samodzielnym składaniem swoich ubrań, ubieraniem się, zapinaniem guzików, wiązaniem sznurowadeł, nakrywaniem do stołu, przygotowywaniem sobie prostych posiłków, sprzątaniem, zmywaniem czy podlewaniem kwiatów. Maluch staje się zaradny i samodzielny.


Bezcenną korzyścią tych zajęć jest to, że po roku dzieci są gotowe do podejmowania nowych wyzwań w przedszkolu, poznawania rówieśników i do szukania odpowiedzi na dziecięce pytania. Usamodzielniają dziecko, przyzwyczajają do przedszkolnych rytuałów i powodują, że dziecko łatwiej przekracza próg przedszkola, pewniej radzi sobie z samoobsługą i jest bardziej zainteresowane innymi dziećmi.


Zajęcia dla dzieci w wieku 2-3 lat. Jedno spotkanie to 2 godziny. 1 raz w tygodniu przez 4 miesiące. 1 lub 2 razy w tygodniu – kolejne 4 miesiące.


Rodzice mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji psychologa lub pedagoga.Powrót